e-mail: info@adex-okna.pl
Nr tel.: +48 737 498 773

de en pl

Rolety Portos

Rolety PortosRolety nadstawne, które inaczej możemy też nazwać nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących. Skrzynka rolety w tym przypadku nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna. Wygodnym, zwłaszcza latem, rozwiązaniem, jest roleta zintegrowana z moskitierą w systemie Interlux.

Producent rolet, firma PORTOS Sp.J. oferuje Państwu rolety z oferty:
» Classic
» Termolux
» Interlux
» Interlux z moskitierą
» Termo-Prestige
» Termo-Prestige z moskitierą


Rolety PortosRoleta zewnętrzna – może być montowana w każdej chwili, gdyż stosuje się ją na elewację. Rolety doskonale izolują ciepło, znakomicie chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. We wszystkich systemach istnieją także wersje z moskitierą.

Duży wybór skrzynek, profili i ich kolorów spełni wszystkie Państwa oczekiwania estetyczne. Dodatkowo, producent oferuje wysokiej jakości napędy przeciążeniowe radiowe i przewodowe, zapewniające komfort użytkowania.

Producent rolet, firma PORTOS Sp.J. oferuje Państwu rolety z oferty:
» Standard
» Standard z moskitierą
» Rollolux
» Rollolux z moskitierą
» Omega-Standard
» Omega-Standard z moskitierą
» Omega-Lux
» Omega-Lux z moskitierą
» Intermo
» Intermo z moskitierą


Przejdź do pełnego katalogu on-line na stronie producenta »

Produkt i jakość

Rolety składane są z elementów produkowanych przez firmę PORTOS. Dzięki nowoczesnym maszynom i odpowiednio dobranym surowcom, produkty te mają wysoką jakość przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Akcesoria

W ofercie firmy PORTOS możemy znaleźć również akcesoria takie jak korbowy mechanizm podnoszenia rolet, kasety z przekładnią na taśmę i pasek z korbą w zestawie. Do nabycia są również różnego rodzaje silniki do zautomatyzowania mechanizmu rolet.

Rolety Drutex

Rolety DrutexSystem rolet zewnętrznych z PVC - Nakładane rolety z PVC to system rolet zintegrowanych z oknem, możliwy do zastosowania wraz z ich montażem w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Zasada kompatybilności –charakterystyczna dla programu systemów profili-obowiązuje także w systemie rolet zewnętrznych. Bogata kolorystyka skrzynek, prowadnic i pancerzy oraz różnorodność napędów rolety i jej zabezpieczeń spełniają wszelkie wymagania Klientów. Nowoczesny system rolet zewnętrznych oferuje wysoki stopień izolacyjności termicznej, jako że istnieje możliwość uzyskania współczynnika izolacji termicznej o wartości nawet k=0,6 W/m2K. Dzięki zastosowaniu w prowadnicach szczotkowych uszczelek oraz uszczelnień współwytłaczanych ograniczony został hałas pojawiający się w trakcie uruchamiania rolety.

Kładąc nacisk na elegancję i estetykę wykonania gwarantujemy montaż rolety wraz z prowadnicami w taki sposób, że ani roleta ani prowadnice nie będą widoczne od strony zewnętrznej (roleta zakryta elewacją), natomiast od wewnątrz widoczna pozostaje jedynie klapa rewizyjna, przez którą dokonywane są ewentualne prace konserwacyjne i serwisowe. Oferujemy również możliwość wykonania rolety z klapą rewizyjną od dołu skrzynki, co umożliwia zabudowanie rolety również od wewnątrz. W takim przypadku roleta staje się praktycznie niewidoczna, co dodatkowo zwiększa walory estetyczne wykonania i stanowi gwarancję zadowolenia Klienta.

Elegancki wygląd rolety podkreśla ponadto kaseta rolety i prowadnice, które wykonane są z PVC w kolorze białym, brązowym lub w okleinie Renolit, natomiast pancerz aluminiowy wypełniony pianką termoizolacyjną dostępny jest w kolorach: antracyt, brązowy, orzech, brąz ciemny, złoty dąb, srebrny, szary, biały, beżowy. Istnieje możliwość zastosowania lameli i listew końcowych w tym samym kolorze. Firma oferuje kilka rozwiązań wygodnego podnoszenia i zamykania rolet, tj. ręcznie za pomocą paska lub korby oraz automatycznie sterując pilotem albo wyłącznikami.


Rolety DrutexSystem rolet zewnętrznych z aluminium - DRUTEX S.A. posiada w swojej ofercie system rolet aluminiowych adaptacyjnych przeznaczony głównie do stosowania w przypadku, gdy okna nie zostały zamontowane już wcześniej. System aluminiowych rolet zewnętrznych został stworzony z myślą zapewnienia bezpieczeństwa naszym Klientom. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub na ościeżnicy okna. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. W systemie adaptacyjnym oferujemy do wyboru trzy rodzaje skrzynek: SK 45 (roleta 45 stopni), półokrągłe SP (roleta podtynkowa) oraz okrągłe SKO (roleta typu owal).

Dążąc do zaspokojenia wciąż rosnących oczekiwań Klientów względem wysokich wymagań architektonicznych, nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań firma DRUTEX S.A. oferuje system sprawdzony i niezawodny pod względem technicznym. Przemyślana konstrukcja rolety zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową.

Płaszcz rolety zbudowany z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową jest gwarancją jeszcze lepszej izolacji termicznej. Rolety okienne można natomiast montować do już istniejących okien lub jeszcze w trakcie budowy domu, zamieszczając specjalnie w tym celu ocieploną skrzynkę w nadprożu otworu okiennego.

Podobnie jak w przypadku rolet z PVC DRUTEX S.A. oferuje kilka rozwiązań komfortowego podnoszenia i zamykania rolet, czyli: ręcznie za pomocą paska lub korby oraz automatycznie sterując pilotem albo wyłącznikami.


Przejdź do pełnego katalogu on-line na stronie producenta »

Kolorystyka

Firma DRUTEX oferuje 9 kolorów rolet: srebrny, biały, szary, beżowy, brąz ciemny, brązowy, antracyt, złoty dąb i orzech. Próbki kolorów można znaleźć na stronie producenta.

Zalety

Doskonała ochrona przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi, bardzo dobra izolacja akustyczna budynku, idealne zabezpieczenie przed włamaniem.